Match Center
SUPER LEAGUE 1 CHAMPIONS LEAGUE EUROPA LEAGUE SERIE A LIGUE 1 PREMIER LEAGUE LA LIGA BUNDESLIGA EREDIVISIE EUROLEAGUE HL BEST PLAYS
Με Μπράουν και 14 μπλοκ, 3-1 ο Φοίνικας τον ΠΑΟΚ
Με τον Καναδό Μπράουν να κάνει ηγετική εμφάνιση έχοντας 15 πόντους με 5 μπλοκ, ο Φοίνικας ΟΝΕΧ παρότι έχασε το πρώτο σετ είχε όπλο του το μπλοκ (14) και νίκησε με σχετική άνεση με 3-1 σετ (17-25, 25-09, 25-17, 25-16) τον αδύναμο ΠΑΟΚ.
Νικήθηκε από κόπωση και Μίλωνα ο ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας Volleyball
Την ήττα με 3-0 (25-19, 25-19, 25-12) από τον Μίλωνα γνώρισε απόψε ο ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας στη Ν. Σμύρνη στο δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι του Β’ γύρου της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος της Volleyleague για τις θέσεις 5-8.
Πέμπτη η Κηφισιά, 3-2 με ανατροπή τον Φίλιππο
Με σούπερ ακραίο δίδυμο Κωτσάκη και Σπυριούνη ο Α.Ο.Π.Κηφισιάς παρότι έχανε με 2-1 σετ νίκησε με 3-2 σετ (23-25, 26-24, 18-25, 25-22, 15-13) τον τυπικά γηπεδούχο Φίλιππο Βέροιας στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής και πρώτης της β φάσης του β΄γύρου για τις θέσεις 5-8 του πρωταθλήματος Volley League.
Με ακραίους Κοκκινάκη-Κανέλλο ο ΠΑΟΚ, 3-2 τον Παναθηναϊκό
Τι και αν έπαιξε με σύνθεση ανάγκης, με ακραίους τους Κοκκινάκη και Κανέλλο; Ο ΠΑΟΚ σε παιχνίδι χωρίς ποιότητα κατάφερε να νικήσει με 3-2 σετ (17-25, 25-22, 25-18, 19-25, 16-14) τον ντεφορμέ Παναθηναϊκό στο Μαρούσι για την 1η αγωνιστική της β φάσης του πρωταθλήματος Volley League.
Δύο παίκτες του ΑΠΣ Φιλίππου Βέροιας στην Dream Team του Α’ γύρου των πλέι άουτ της Volley League
Ακόμη μία σημαντική διάκριση για τον ΑΠΣ Φίλιππο Βέροιας, με δύο αθλητές μας να φιγουράρουν στην κορυφαία 7άδα του Α γύρου της Β΄ φάσης για τις θέσεις 5-8 του πρωταθλήματος Volley League ανδρών.
Με Σπυριούνη και Κωτσάκη, 3-0 η Κηφισιά
Την εξαιρετική περίοδο φόρμας που διανύει επιβεβαίωσε και κόντρα στον ΟΦΗ η Κηφισιά. Η ομάδα του Ζαλμά νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-20, 25-18, 25-20) για την 2η αγωνιστική του α΄γύρου της β΄φάσης του πρωταθλήματος για τις θέσεις 5-8.
Έπιασε 13άρι η Κηφισιά, 3-0 τον Φίλιππο
Σε χρόνο ρεκόρ των 65 μόλις λεπτών και 13 άσσους η Κηφισιά είχε εύκολο έργο απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας τον οποίο και κέρδισε με 3-0 σετ (25-19, 25-18, 25-16) 0για την 2η αγωνιστική του α΄ γύρου της β΄ φάσης του πρωταθλήματος για τις θέσεις 5-8.
Απάντηση Ταρνατώρου σε Ανδρεόπουλο και Ζαλμά: ‘Όλοι μαζί”
Χρησιμοποιώντας αρκετές φορές τη φράση "Όλοι μαζί" απάντησε ο πρόεδρος της ΕΣΑΠ Παντελής Ταρνατώρος στις δηλώσεις- "καρφιά" των προπονητών Δημήτρη Ανδρεόπουλου και Νίκου Ζαλμά για το πρόγραμμα του φετινού πρωταθλήματος και όχι μόνο. Αναλυτικά η δήλωσή του έχει ως εξής: