Match Center
SUPER LEAGUE 1 CHAMPIONS LEAGUE EUROPA LEAGUE SERIE A LIGUE 1 PREMIER LEAGUE LA LIGA BUNDESLIGA EREDIVISIE EUROLEAGUE HL BEST PLAYS
video
Βενέτσια-Αρμάνι Μ. 69-63: Η Ρέγιε πήρε το ντέρμπι από τη….μισή Αρμάνι (hls)
Καλύτερη στα τελευταία καθοριστικά λεπτά η Ρέγιερ Βενέτσια πήρε το μεγάλο ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής στο Ιταλικό πρωτάθλημα νικώντας την Αρμάνι με 69-63 και ελπίζει πάντα στην κατάληψη της τρίτης θέσης.
Αφιόν Μπελεντιγιέ-Φενέρμπαχτσε 87-97: «Έπιασε» την Καρσίγιακα στην 2η θέση
Η Φενέρμπαχτσε με μία εξαιρετική 2η περίοδο (12-28 επιμέρους σκορ) κέρδισε εύκολα την Αφιόν Μπελεντιγιέ, σημειώνοντας την 20η νίκη της στο τουρκικό πρωτάθλημα (20-6 ρεκόρ). Οι απουσίες των Βέσλι-Γκούντουριτς-ΝτεΚολό δεν στοίχισαν και η Φενέρ είναι πλέον δεύτερη.
Καρσίγιακα-Εφές 89-98: «Διπλό»-κορυφής στην Σμύρνη πριν τον Παναθηναϊκό
Στα «χαρτιά» ήταν ντέρμπι καθώς η Καρσίγιακα είναι μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν στη Τουρκία (ρεκόρ 20-5). Όμως, στην πράξη η Αναντολού Εφές κυριάρχησε μετά το πρώτο δεκάλεπτο και πανηγύρισε την 24η της νίκη πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό (25/03).
Covid-19: Αναβλήθηκε το Ζάλγκιρις-Ρίτας
Ζάλγκιρις Κάουνας και Ρίτας Βίλνιους δεν θα αναμετρηθούν σήμερα (21.03) για το λιθουανικό πρωτάθλημα αφού ανιχνεύτηκαν κρούσματα Covid-19 στις τάξεις των φιλοξενούμενων.