SUPER LEAGUE 1 CHAMPIONS LEAGUE EUROPA LEAGUE SERIE A LIGUE 1 PREMIER LEAGUE LA LIGA BUNDESLIGA EREDIVISIE EUROLEAGUE HL BEST PLAYS
Liverpool - Ποδόσφαιρο

Liverpool - VIDEOS

video
Μπέρνλι – Λίβερπουλ: 0-3
Η Λίβερπουλ έκανε για πρώτη φορά τέταρτη σερί νίκη φέτος περνώντας από την έδρα της Μπέρνλι και μπαίνοντας στην τετράδα του Τσάμπιονς Λιγκ μία αγωνιστική πριν τη λήξη της Πρέμιερ Λιγκ. Έπαιξε ο Τσιμίκας!
video
Γουέστ Μπρομ – Λίβερπουλ 1-2 (hls)
Η Λίβερπουλ κυριάρχησε της Γουέστ Μπρομ. Έκανε 26 τελικές προσπάθειες, είχε 77% κατοχή μπάλας και τελικά χρειάστηκε γκολ του τερματοφύλακα Άλισον στην τελευταία φάση του αγώνα για να πάρει το εξαιρετικά κρίσιμο τρίποντο στην μάχη του Champions League.
video
Το γκολ νίκης του Άλισον (vid)
Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Άλισον ανέβηκε στην επίθεση και έδωσε στην Λίβερπουλ με ωραία κεφαλιά την νίκη 2-1 στο Χόθορνς απέναντι στην Γουέστ Μπρομ.
video
Μάντσεστερ Γ. – Λίβερπουλ 2-4 (hls)
Η Λίβερπουλ ήθελε τη νίκη για να παραμείνει σε τροχιά Champions League και επικράτησε 4-2 εκτός έδρας της Μάντσετσερ Γ. στον εξ αναβολής αγώνα της 34ης αγωνιστικής
video
Λιντς – Λίβερπουλ 1-1: Ο Γιορέντε της στέρησε την 4αδα (hls)
Η Λίβερπουλ κόλλησε στον Έλαντ Ρόουντ απέναντι στη Λιντς που ήταν ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο και έμεινε αήττητη για 5η σερί αγωνιστική. Το γκολ του Ισπανού στόπερ 3 λεπτά πριν από το φινάλε διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
VIDEOS
video
video
video
video
Γουέστ Μπρομ – Λίβερπουλ 1-0 : Ρόμπσον-Κάνου 15′ (vid)
video
video
Μ. Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ: 2-4, ο Σαλάχ «κλείδωσε» τη νίκη (vid)
video
Μ. Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ: 2-3 με Ράσφορντ και… φωτιά στο ματς! (vid)
video
Μ. Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ: 1-3 με δεύτερο γκολ Φιρμίνο (vid)
video
Μ. Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ: 1-2, ανατροπή πριν το ημίχρονο με κεφαλιά Φιρμίνο (vid)