Match Center
Super League Premier League La Liga Bundesliga Ligue 1 Euroleague
video
Λας Πάλμας-Τενερίφη: 3-1 (hls)
Η Λας Πάλμας επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από 4 αγωνιστικές, επικρατώντας 3-1 της Τενερίφης, στο ντέρμπι των Καναρίων Νήσων.
video
Λας Πάλμας – Τενερίφη 2-0 : Γκολ με “άρωμα”… μουντιάλ από τον Πεχίνιο! (vid)
Στο τοπικό ντέρμπι των Κανάριων νησιών η Λας Πάλμας είναι κυρίαρχος, βάζοντας σε ρόλο κομπάρσου την Τενερίφη. Ωραία τα δύο γκολ του Φρανσίσκο Χεσούς Κρέσπο Γκαρσία "Πεχίνιο" στο 39ο και 57ο λεπτό, με το δεύτερο να μας θυμίζει αυτά τα ωραία που κρατάμε στην μνήμη μας από τα Μουντιάλ!
video
Λεβάντε – Λας Πάλμας: 1-1 (hls)
Η Λας Πάλμας πήρε την ισοπαλία στις καθυστερήσεις στην έδρα της Λεβάντε με 1-1 και κράτησε την τρίτη θέση στην δεύτερη κατηγορία.
video
Τενερίφη-Σαραγόσα: 0-2 (hls)
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Τενερίφη-Σαραγόσα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Segunda Division.
video
Οβιέδο-Ουέσκα: 0-1 (hls)
Η Ουέσκα πέτυχε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, αφήνοντας την Οβιέδο μια ανάσα από τη ζώνη του υποβιβασμού.
video
Βαγιαδολίδ – Κάδιθ: 0-1 (hls)
Ο Άλβαρο Νεγρέδο ήρθε από τον πάγκο να βάλει το πρώτο γκολ της Κάδιθ στο πρωτάθλημα και παράλληλα να της χαρίσει και την πρώτη της νίκη.
video
Λας Πάλμας-Λεγανές: 1-0 (hls)
Η Λας Πάλμας νίκησε με 1-0 τη Λεγανές και βρέθηκε με αγώνα περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας στην 2η κατηγορία της Ισπανίας.
video
Αλμπαθέτε-Ουέσκα: 2-1 (hls)
Η Αλμπαθέτε με γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε με 2-1 την Ουέσκα στο «Κάρλος Μπελμόντε» για την 3η αγωνιστική της Segunda Division.
video
Μάλαγα-Λας Πάλμας 0-4 (hls)
Η Λας Πάλμας πέρασε εύκολα και άνετα από το «Λα Ροσαλέδα» νικώντας με 4-0 την Μάλαγα για τη 2η αγωνιστική της Segunda Division.
video
Λεβάντε-Ουέσκα: 0-0 (hls)
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από τη αναμέτρηση Λεβάντε-Ουέσκα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής για τη δεύτερη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος.