SUPER LEAGUE 1 CHAMPIONS LEAGUE EUROPA LEAGUE SERIE A LIGUE 1 PREMIER LEAGUE LA LIGA BUNDESLIGA EREDIVISIE EUROLEAGUE HL BEST PLAYS

Ευρωπαϊκό Βόλεϊ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Απίστευτο! Ο Τζιανέλι πάει Περούτζια και η Τρεντίνο τον αποθεώνει!
Έχετε σκεφτεί ποτέ Ελληνική ομάδα να αποχαιρετά και να αποθεώνει μέσα από επίσημη ανακοίνωση στο site της παίκτη σημαία της που πάει σε αντίπαλη ομάδα; Μην μπείτε στον κόπο να απαντήσετε.
Νίκη-καρφί για Euro η Εθνική, 3-2 το Μαυροβούνιο
Με πρωταγωνιστές τους δύο ακραίους, Κουμεντάκη (20π.) και Πρωτοψάλτη (23π.) η Εθνική σε ματς θρίλερ επικράτησε 3-2 σετ (17-25, 25-20, 25-19, 23-25, 16-14) του Μαυροβουνίου στην Τιφλίδα στο ντέρμπι της δεύτερης αγωνιστικής του προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
Champions League: Με …VAR και 40άρα Εγκονού πρωταθλήτρια η Κονελιάνο
Σε ένα από τα πιο ωραία θρίλερ στην ιστορία των τελικών του Champions League, διάρκειας 146 λεπτών, η Ιταλική Κονελιάνο με 40 πόντους της Εγκονού (10 στο τάι μπρέικ), πανηγύρισε την κούπα στους τελικούς της Βερόνα επικρατώντας με 3-2 σετ (22-25, 25-22, 23-25, 25-23, 15-12) της Τουρκικής Βακίφμπανκ.
Θρυλική πρόκριση με ανατροπή
Μία από τις πιο χρυσές σελίδες στην ιστορία του έγραψε ο Ολυμπιακός. Ο νταμπλούχος πανηγύρισε ιστορική πρόκριση στους «8» του Challenge Cup επικρατώντας με 3-2 σετ (19-25, 25-17, 21-25, 25-14, 16-14) της Τσανάκαλε σε συγκλονιστικό ματς που έγινε στο Ρέντη.
Ευρωπαίος ο Ολυμπιακός, πέρασε από την Τουρκία
Τις βάσεις για την πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες του Challenge Cup έβαλε στην Τουρκία ο Ολυμπιακός. Οι "ερυθρόλευκες" πέρασαν θριαμβευτικά από την έδρα της Τσανάκαλε και με τη νίκη 3-2 σετ (25-20, 26-24, 15-25, 19-25, 15-9) πλέον έχουν την πρόκριση στα χέρια τους στον επαναληπτικό της 7ης Φεβρουαρίου στο Ρέντη.
«Πάγωσε» η Ευρώπη για τον Ολυμπιακό
Με απόδοση ασορτί με το παγωμένο θερμόμετρο στο Σουργκούτ ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-1 σετ (25-18, 17-25, 15-25 , 18-25) από τους Ρώσους και αποχαιρέτησε νωρίς νωρίς την Ευρώπη.
Νίκη μισή πρόκριση για την Εθνική κορασίδων
Το πρώτο και σημαντικό βήμα για την πρόκρισή της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πέτυχε η Εθνική Κορασίδων στον προκριματικό όμιλο καθώς επικράτησε με 3-0 (25-19, 25-22, 25-11)της Φινλανδίας.
Ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν οι παίδες
Άσχημη πρεμιέρα για την Εθνική Παίδων στην προσπάθεια της για πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Στον πρώτο της αγώνα που διεξάγεται στο Άργος, ηττήθηκε με 3-1 (26-28, 25-19, 25-22, 25-23) από το Ισραήλ, ήττα που με το ...καλημέρα βάζει φρένο στα όνειρά της.